top of page
Нашій  бібліотеці - 60!

Бібліотеці для дітей

Минув 60 – літній ювілей.

Вона любов΄ю осіянна

Чудових читачів -  дітей.

Зайди до неї в будь – яку погоду

Знайдеться місце завжди для гостей.

По праву добру славу має у народу

Тепло душі дарує для людей.

      26 січня 2017 року  відсвяткувала свій 60-ти річний ювілей бібліотека – філіал № 5 комунального закладу культури   «Міська дитяча бібліотека» Криворізької міської ради. У святково прибраному приміщенні була оформлена ювілейна виставка «Вічне диво – бібліотека». На свято зібрались активні читачі бібліотеки, завітали гості. Розповідь ведучих про історію закладу вдало доповнювали бібліотечні сценки у виконанні читачів бібліотеки, учнів КЗШ № 115 –3а клас / класний керівник Музика  Галина Василівна/ .

    Проходив час, змінювалося життя країни і життя бібліотеки. З кожним роком коло читачів збільшувалося, поповнювався книжковий фонд новими, цікавими, змістовними книгами, розширилось і приміщення бібліотеки.

      З ювілеєм бібліотеку привітали Тимофєєва Олена  Миколаївна – завідувач відділу культури Виконкому Інгулецької районної у місті ради, Євгенія Євгенівна Селезньова – головний спеціаліст відділу культури виконкому Інгулецької районної у місті ради.  Вони подякували колективу бібліотеки за високий професіоналізм та впровадження інноваційних форм роботи , вручили Почесну грамоту та подарунок. Вітальний лист на адресу колективу надійшов від начальника управління культури , національностей і релігій облдержадміністрації  заслуженого працівника культури України  Н. Г. Першиної. Від колег ­бібліотекарів привітала директор комунального закладу культури « Міська дитяча бібліотека» Криворізької міської ради Філанчук Олена Степанівна  і профспілковий  комітет.  Щирі, теплі слова привітань і подарун-ки отримали від  Супрун Ольги Віталіївни – директора КПНЗ "Центр дитячої та юнацької творчості "Мрія" та вчителя початкових класів КЗШ №115  Музики Галини Василівни.
     Ювілейний рік - це не тільки підбиття підсумків, а й новий крок до нових ідей.

     Сьогодні бібліотека має своє обличчя, намагається відповідати всезростаючим потребам своїх юних користувачів, духовна скарбниця дитячої літератури, яка живе цікавим, творчим, активним життям, сучасний культурний, інформаційний, просвітницький центр. Тільки тут можливе індивідуальне спілкування з кожним читачем, де приязно зустрінуть не лише юних читачів, але й їхніх батьків та вчителів. Кожен має можливість стати учасником цікавих свят, ігор, зустрічей.

     Ніколи не забувайте дороги в наш книжковий храм, де ми завжди вас чекаємо!

        Розпочав свою історичну ходу 2017 рік і серед його важливих    пам’ятних дат – ювілей Дніпропетровщини.

        Що таке 85 років в історичному вимірі? Мить! Але за цей час наш регіон посів одне з провідних місць в Україні за багатьма показниками, став інвестиційно привабливим для багатьох  країн світу. При цьому варто враховувати ті випробування, які випали на долю області та її жителів: голод і фашистська окупація, повоєнні роки, злидні і сталінські репресії. Наші земляки не тільки вистояли перед труднощами, але й створили один з найпотужніших регіонів України – економічний та культурний центр держави, її космічну столицю.

      Дніпропетровщина – перлина України. Вона має багату і славну історію, яка сягає у сиву давнину століть і тисячоліть.

      23 лютого 2017 року у рамках святкування 85-ї річниці з дня утворення Дніпропетровської області у бібліотеці – філіалі № 5 КЗК «Міська дитяча бібліотека» КМР /завідуюча Усатенко Л.В./ з учнями КЗШ № 115 4-б клас /кл. керівник Мартинішина І.І./ було проведено  літературну подорож «Дніпропетровщина моя, -  Широкий степ, Дніпрові хвилі…». Подорожували ми на уявному катері по хвилям Дніпра. Всі пасажири придбали квитки і з півночі на південь вирушили в мандрівку: Мишурин Ріг, Верхньодніпровськ, Петриківка, Дніпропетровськ, Нікополь. Познайомились з географічними назвами цих міст і сіл, з історією їх виникнення. Та найбільше дітям  сподобалась розповідь про історію написання картини видатного російського і українського художника Іллі Рєпіна « Запорожці пишуть листа турецькому султану», адже вона пов’язана саме з Дніпропетровщиною.   

       Літературна подорож «Дніпропетровщина моя, -  Широкий степ, Дніпрові хвилі… » зіграла роль у формуванні світогляду читачів – спадкоємців славних традицій області, творців сучасного і майбутнього Придніпров’я.

      Для тих, хто цікавиться історією та сьогоденням нашого краю і прагне більш детальніше познайомитися з його надбаннями, в бібліотеці була оформлена книжкова виставка  «Дніпропетровщино моя, Ти - зірка величі країни!»

 

Дніпропетровщина моя!
Землі ріднішої немає!
Тут дух козацький - не вмирає!
Бо тут живемо - ти і я.

Дніпропетровській області - 

             Квіти у поезії Великого Кобзаря

Квіти мої, діти! 
Нащо ж вас кохав я, нащо доглядав? 
Чи заплаче серце одно на всім світі, 
Як я з вами плакав?.. Може, і вгадав...
 

«Думи мої, думи мої…»

           В історії кожного народу,  серед її великих творців, є люди, імена яких оповиті невмирущою любов’ю та славою. Таким самородком в українців є Тарас Григорович Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського духу.

         Вшановуючи пам’ять видатного сина українського народу, геніального поета, художника, полум’яного борця за свободу і щастя народу, бібліотека – філіал № 5 КЗК « Міська дитяча бібліотека» КМР  9 та 10 березня  2017 року провела літературно– художню ікебану «Квіти у поезії Великого Кобзаря».

          Захід був проведений з учнями КЗШ № 115 3- б, 5 - б, 9 - б, 10 -11 класи та вихованцями ДНЗ № 207 група «Дзвіночок».

Шелест зелені, млосна пряність нектарів, тепло сонячного вітру...

          Степ розпускається величезною квіткою різнотрав'я. Нарцисами, тюльпанами,

лілією, рястом, барвінком  милувався  та надихався  великий поет Т.Г. Шевченко. Квіти та трави колись були свідками створення поем та віршів українського генія. І досі ці рослини надихають митців. Якщо уважно прислухатись до них, то можна почути вічний гімн в честь Великого Кобзаря...

           Тему рідної природи, ставлення і любов до квітів бібліотекарі і постаралися висвітлити у сценарії масового заходу. Було підготовлено презентацію, на сторінках якої оживали квіти і трави, дерева і кущі. Протягом всього заходу звучали пісні у сучасній обробці на слова поета - уривки з балад і поем, де змальовано одухотворену природу: "Садок вишневий коло хати", "Реве та стогне Дніпр широкий" та "Защебетав жайворонок" (уривки з балади "Причинна"), "По діброві вітер виє" (з балади "Тополя"), "Зоре моя вечірняя" (з поеми "Княжна").

           Читачі прийняли активну участь у проведені пізнавальної вікторини «Рослинні - символи у поезії Т. Г. Шевченка» та декламували вірші поета.

           Запропонована читачам книжкова виставка «Шляхами великого Кобзаря» теж не залишилася без уваги.

          Захід проведено з метою сприяти вихованню у дітей любові до рідної землі, природи, рослинних символів України на прикладі поетичної творчості Кобзаря. Допомогти усвідомити велич поета, його внесок у світову та українську літературу, філософію, освіту.

Тиждень дитячого читання

« Якщо цікаві є книжки- читають діти залюбки»

З 20 березня 2016 року  по 24 березня 2017 року  в бібліотеці – філіалі № 5 проходив Тиждень дитячого читання.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання – це книжкові іменини. Це свято тих, хто пише книги, і тих, хто їх читає.  Це свято бібліотеки і читачів, письменників і видавців. Воно дарує чудову нагоду ознайомитись з новинками літератури і поспілкуватись з місцевими письменниками.

Кому  із нас не подобається подорожувати? Як приємно вирушити в мандрівку, прихопивши з собою найкращих друзів та багаж знань. 22 березня літературний диліжанс вирушив у подорож неповторним світом спадщини відомого українського письменника, поета і байкаря Леоніда Глібова,  приурочений до 190 - річчя від дня народження. Юні мандрівники - учні 2-а класу КЗШ №115 /кл. керівник Гуськова О.М.) познайомилися із життям і творчістю Дідуся Кенира, переглянувши презентацію «Чарівник української байки».  Юні актори Попова Каміла і Терещенко Дмитро майстерно інсценізували байку Л. Глібова «Коник-стрибунець». Всі учасники святкового заходу переконалися в тому, що твори Л. Глібова і нині живі та актуальні. Недарма Іван Франко назвав Леоніда Глібова “найкращим українським байкарем”, який за своє життя написав понад 50 віршованих загадок, 40 пісень, велику кількість віршів, казок, акровіршів та аж 107 байок.

Дітки  із задоволенням преглянули відеоролик байки "Цуцик", послухали пісню "Журба", автором слів якої є Л. Глібов. Відгадували його загадки та акровірші, Качан Христина, Самойленко Антон, Долинська Катерина виразно читали вірші Льолика -  квітчастого королика. Літературний диліжанс прибув до кінцевої зупинки «Вікторина по творчості Л. Глібова». Всі учасники змогли достойно себе проявити і показати знання літературних творів. Програма заходу  була цікавою та насиченою.

Писанка – це дивосвіт, цю красу шанує світ

Свято Пасхи недалечко,

Люди звичай бережуть,-

Розмальовують яєчка,

Пишні пасочки печуть.

 

      Великдень, Христове Воскресіння. Людство відзначає цей день уже тисячі років та зібрало чимало способів вшанування Воскреслого Христа, що сформувалися у традиції та звичаї. В Україні з давніх-давен існує чудовий звичай – виготовляти писанки. Писанка в своїй символіці поєднала давнину дохристиянських часів, наше сьогодення і віру у вічність.

      13 квітня 2017 року напередодні великого християнського свята – Світлого Христового Воскресіння, працівники бібліотеки-філії № 5 КЗК « Міська дитяча бібліотека» КМР  запросили до себе на гостини учнів 5-а  класу школи № 115 /кл. керівник Пойдун С.С./  на народознавчу годину «Писанка – це дивосвіт, цю красу шанує світ».  Завідуюча бібліотекою Леся Усатенко розповіла присутнім  про традиції фарбування яєць, символіку елементів української писанки та особливості святкування Великодня в Україні. Діти із задоволенням ознайомилися з технікою розпису за допомогою воску, дізналися про те, як правильно виводити узори спеціальним інструментом – писачком.  Хвильки, зірочки «ружі», божі ручки, берегиня, квіточки – ці всі малюнки вважаються потужним оберегом. Учасники. вкладаючи душу, проявляли творчість та фантазію у малюванні  писанок. Писанки дітей були різні, не схожі між собою, різнилися нанесеними елементами і символами. Адже власними руками розмальована писанка – найкращий подарунок рідним людям. Під час малювання писанок, діти співали пісеньку Марії Бурмаки «Писанка» на слова Катерини Перелісної.

Великодний кошик – незамінний атрибут одного з найголовніших християнських свят, в якому об’єднані церковні ритуали й народні традиції. 

       Для кожної господині процес збирання кошика - це своєрідний ритуал і дуже відповідальна справа. За допомогою інсценівки  «Суперечка в великодньому кошику», діти дізналися, які продукти можна і навіть потрібно святити на Великдень.

Працівники  бібліотеки  оформили  книжкову виставку «Сяють наші писанки, - як весняні квіточки»». Тут представлені видання про народні традиції відзначення Великодня. Можна ознайомитись з книгами етнографів О. Воропая, В. Скуратівського, Г. Лозко, які висвітлюють національні особливості українських свят, зокрема, Великодніх, а також традиції та звичаї пов’язані з цим святом. Окремий розділ виставки присвячений писанкарству. Історію виникнення писанки можна довідатись із монографічного дослідження  Т. Дубіч «Диво – писанка», яка містить ілюстрації писанок із колекції авторки.

Спи мій синочку, спи!

Сплять українські степи,

Вітер з Чорнобиля спить,

Краще його не будить.

В. Марсюк.

 

                 Минуло вже тридцять один рік після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, але душевний біль не вщухає й досі. Тривога не полишає людей, пов’язаних назавжди трагедією ядерного вибуху. Аварія вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління. У цей день людство побачило справжню силу мирного атому. Після якого безмовним, сірим привидом стало колись квітуче і сповнене життям місто. Заростають деревами, чагарниками, буйним різнотрав’ям опромінені села - вони порожні, мертві... Поступово тихо руйнуються і зникають цінності чарівного, синьоокого Поліського краю.

                 З нагоди вшанування 31 річниці Чорнобильської трагедії 26 квітня 2017 року бібліотекарями бібліотеки – філіалу № 5 було проведено екологічну годину "Чорним лихом, чорним смутком в ніч квітневу став Чорнобиль", яку організували для учнів 3б класу КЗШ № 115 /кл. керівник Краснова В.В./. На початку заходу бібліотекар запалила поминальну свічу, в пам’ять про тих, хто свідомо пішов на смерть, рятуючи життя сотень тисяч українців, тих, кого передчасно спалив атомний вогонь. Бібліотекарі розповіли про Чорнобильську катастрофу, яка спричинила нескінченну кількість екологічних проблем, про чорний день в історії нашої країни, діти переглянули документальний фільм «Чорнобиль: як це було…»  Доповненням стала книжкова виставка  "На Чорнобиль журавлі летіли…", на якому були представлені книги та періодичні видання, матеріали про наслідки Чорнобильської аварії, фото. На закінчення заходу присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання усіх тих, хто вже увійшов у вічність.

Екологічна година 

"Чорним лихом, чорним смутком в ніч квітневу став Чорнобиль"

bottom of page